Kábul   |   Média   |   Akce

Půjčovna didgeridoo

Zde má kdokoliv (dítě i dospělý) možnost půjčit si kvalitní, vědomě vyrobený nástroj.

Cena se odvíjí dle doby zapůjčení a hodnoty nástroje:

  •  na týden 200,- Kč / 350,- Kč (profi nástroj)
  •  na měsíc 500,- Kč / 750,- Kč (profi nástroj)
  •  Dlouhodobě domluvou

V případě zájmu volejte na tel. číslo: 604 102 002

Studio - nahrávání CD

 

Album

Vrátil jsem se až k samým počátkům mého hraní. Na desce jsou průběžně nahrané skladby od mých raných začátků hrané na mé první nástroje, až po tento den. Je to tedy průlet deseti lety mého hraní na didgeridoo. Každá píseň má svůj vlastní příběh, svůj vlastní nástroj. Soustředil jsem se na dech, jeho vědomí, jednoduchost, přirozenost. Je zajímavé sledovat konkrétně dech v některých skladbách, jsou totiž hlavně o dechu, tedy hlavním nástrojem  v nich je dech, didgeridoo a djembe jsou zde jako doprovod. To je pro mne samotného veliká inspirace a poznání.

Inspirace

Během června a vlastně v průběhu celého léta, se chystám do studia natočit základ pro své připravované sólové CD. Mezi řadou možností a lákavých nabídek, velkých a skvěle vybavených studií s velezkušennými mistry zvuku a producenty, jsem si vybral malé útulné studio v Českém Krumlově s klukem, co mu ještě není ani dvacet let. Tedy dle mého názoru není ovlivněn žádnými předsudky, ani dogmaty o zvuku, akustice, lince, melodii a hudbě vůbec. Budeme objevovat a bádat nad akustikou, dechem, tělem a experimentovat se vším, co jedna roura s jedním tělem dokážou. Celková vize připravovaných písní je založena na jednoduchosti, tedy nahrát co nejvěrněji a nejpřirozeněji hru těla s dechem, didgeridoo s bubnem, jako živý koncert. Žádné vrstvení a jiné zvukové vychytávky, prostě přirozené jednoduché živé hraní s vibrací a energií akustického hraní. Připravované písně jsou v duchu tradice, duše, dechu a pravěku, přírody, akustiky, experimentech a rytmu, vibrací a vln ,šamanismu a dadaismu. Propojení hudby a duše, nástroje a lidského těla. Bádání v těchto oblastech mne hodně inspiruje a zajímá. Je to, myslím, neprobádané dobrodružství.....Dvě ochutnávky: Tekno Akustic a Holotropic song přidány do přehrávače....Ukázky z nového CDKábul

Rozhlas České Budějovice

Český rozhlas  České Budějovice host - hudebník a hráč na didgeridoo Kábul

Tam-Tam (23.05.2013 09:30)

DIDGERIDOO V JESKYNI

5. ročník DIDGERIDOO V JESKYNI se bude konat 13.6.2015

5. ročník Mezinárodního benefičního festivalu DIDGERIDOO V JESKYNI 2015 proběhne v sobotu 13.6.2015 v Jeskyni Výpustek v Moravském krasu. Koncerty v jeskyni a v areálu před jeskyní, workshopy, řemeslné a chráněné dílny, veselý doprovodný program pro rodiny s dětmi. Vystoupí tuzemští i zahraniční hráči na didgeridoo a další netradiční hudební nástroje.


Na koho se můžete letos těšit?

 

Podkategorie